27 Temmuz 2016 Çarşamba

İngilizcenizi Geliştirmenin Basit 9 Yolu....

1)İngilizce günlük yazın.
İngilizce günlük yazmak, gün içerisinde de sizin İngilizce düşünmenizi zorlayacaktır. Eğer etrafınızda İngilizcesi iyi olan arkadaşlarınız varsa onlara kontrol ettirip hatalarınızı söylemesini rica edebilirsiniz. Aynı zamanda sizin kelime hazneniz de genişleyecektir. İleride okumanız için de güzel bir anı olacaktır.


2)İnternetteki chat programlarına girin.
Bu sayfalarda beklentimiz çok yüksek olmamalı farklı amaçlar ile konuşmak isteyenlerde çıkabilir. Fakat pratik yapmak için bazen imkanları zorlamak gerekir. Sadece konuşmak amacıyla kullanırsanız sorun olmayacaktır. Hemde sizi çok geliştirecektir. Sonuçta yazmak önemlidir.


3)İngilizce mailleşin.
Hatrınızın geçeceği arkadaşınıza rica edin ve birbirinizle haftada bir mailleşin. Hem okumanız gelişir hem de yazma yeteneğiniz. İlgi çekici konular bulursanız da okuma isteğiniz artacaktır. Böylece hem arkadaşınıza hem kendinize bir iyilik yapmış olursunuz.
4)Günlük programlarınızı İngilizce yapın.
Sabahtan okula gideceğim, akşama yemek yapacağım... gibi basit programlarınızı kafanızda İngilizce düşünerek yapın. Günlük hayatınızın ne kadar çok içine İngilizceyi alabilirseniz o kadar başarılı olursunuz. Bir süre sonra rüyalarınızı bile İngilizce olarak görmeye başlayabilirsiniz.

5)İngilizce metinler dinleyin.
Günlük hayatınızda İngilizce şarkılar ya da metinler dinleyin. Sözlerini anlayabileceğiniz şarkılar olması önemli, sözleri anlaşılmayan İngilizce şarkılar bize aslında çok yardımcı olmamaktadır. Eğer bulabilirseniz İngilizce metinleri dinlemekte size çok fayda sağlayacaktır.
dinlemek ile ilgili görsel sonucu

6)Yabancılarla konuşun.
Eğer bir turist gördüyseniz konuşmaktan çekinmeyin ya da yabancı arkadaşlar edinmeye çalışın onlarla arkadaşlık kurup mesajlaşın. Eminim sizin yardımlarınıza kimse red cevap vermeyecektir.

7)İngilizce kitaplar okuyun.
Kitap okumak her zaman çok önemli. Kitabı okurken bilmediğiniz kelimeleri çıkartın. Kitap bittikten sonra özet defteri oluşturarak özet çıkartın. Arada bir özetlerinizi okuyun. 

8)Filmleri alt yazısız anlamaya çalışın.
Bir filmi İngilizce izleyerek anlamaya çalışın. Bu konuda bazı anlaşılabilir çizgi filmlerini izlemek daha zevkli olabilir. Hem kısa hem renkli olduğu için sıkılmazsınız. Kulak aşinalığı da anlamak için önemli bir adımdır.

9)İngilizce kelimeler yazın.
Mutfağınıza, odanıza, dolabınıza... gün içerisinde en çok gördüğünüz yere 5-10 kelime ve anlamını yazın. Gelip geçerken okuyun, böylece ezberlemiş olacaksınız.Her haftada kelimeleri güncellemeyi unutmayın. Yeni öğrendiğiniz kelimeleri kullanarak aklınızdan cümleler kurun.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder