25 Haziran 2015 Perşembe

Yazın Seyahat Edilmesi Gereken Yerler

Yazın seyahat edilmesi gereken yerler adlı yazımda   Muğla'nın ilçesi Bodrum'u  anlatacağım. Bu arada bu benim ilk yazım olacak. Bu yüzden beni pek tanımıyorsunuz ama zaman içerisinde ben kendimi tanıtacağım:)
                                                         Bodrum
Bodrum Muğla'nın 13 ilçesinden biridir. İlçelerden en büyük nüfusa sahip olanıdır.Bodrum genellikle turistik özelliği ile tanınır. Ayrıca sahilleri ve beldeleri de çok meşhurdur. Doğal olarak turizm açısından da gelişmiştir. Bodrum'a yazın  yurt içinden ve yurt dışından  bir sürü kişi tatil için gelmektedir. Bu yüzden de yaz nüfusu normal nüfustan kat kat fazladır. Eğer sizde tatil için bir yer arıyorsanız Bodrum'un  her yönüyle  size hitap edeceğini düşünüyorum. Şimdi Bodrum'da yapabileceğiniz bazı aktivitelerden söz edeceğim.
Bodrum'da eğer kalacak  yer arıyorsanız güvenli internet acentelerine  bakabilirsiniz. Orada bir sürü seçenek ve indirimli fiyatları bulabilirsiniz. Aynı zamanda hem internet sitesi olan hemde birebir görüşebileceğiniz acentelerde mevcut. Kısacası daha çok otel seçeneği ve indirimli fiyat bulmak isterseniz acentelere başvurabilirsiniz. 
Bodrum'da kültürel aktivite olarak gezebileceğiniz yerler mevcut. 
İşte o yerler:
-Halikarnas Müzesi (Mausoleum da denebiliyor.)
-Antik Tiyatro
-Bodrum Kalesi
-Karya Prensesi Ada'yı da görebilirsiniz.
-Myndos Kapısı (mindos kapısı)
-Sualtı Arkeoloji Müzesi
-Uluburun Gemisi Batığı Müzesi
-Osmanlı Tersanesi ve Kulesi
Bodrum'da sörf, yelken gibi su sporları için de olanak vardır.Bodrum pazarları ürünlerin doğallığı açısından da meşhurdur. Eğer gitmek isterseniz pazar günü hariç farklı yerlerde
pazarlar vardır.
Bodrum Pazarları:
-Pazartesi günü Türkbükü beldesinde
-Salı günü Bodrum Gölköy'de (sadece giysi,kumaş vb hediyeler mevcut)
-Çarşamba günü Ortakent, Gündoğan 
-Perşembe günü Yalıkavak beldesinde
-Cuma günü Bodrum'da
-Cumartesi Turgutreis beldesinde  vardır.
Ayrıca farklı koylar görmek isterseniz de mavi turlar vardır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz internetten araştırabilirsiniz. Eğer bir gün yolunuz Bodrum'a düşerse umarım keyifli vakit geçirirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder