30 Haziran 2015 Salı

Yaz Sezonunda Bir İddalı Yapım Daha

Kanal D yaz sezonunda iddalı giriş yaptı. Güneş'in Kızları adlı 7 den 70 e seslenen dizi 2 bölümdür yayında.Oyuncu kadrosu da zengin olan dizide Emre Kınay, Evrim Alasya gibi usta oyuncuların yanı sıra Tolga Sarıtaş, Hande Erçel, Burcu Özberk, Berk Atan, Miray Akay gibi genç yetenekler de var. Şimdiden büyük bir izleyici kitlesi ve hayran kitlesine sahip.
Hikayesi ise şöyle:
Mertoğlu oteller zincirinin sahibi Haluk Mertoğlu İzmir'de edebiyat öğretmeni Güneş ile tanışır.Aşık olur. Güneş bekar bir annedir.Çünkü kızların babası daha kızlar küçükken evi terketmiştir. Haluk Güneş'e evlenme teklifi eder ve Güneş'te Haluk'u sevdiği için bu teklifi kabul etmiştir.Güneş kızlarıyla birlikte Haluk'un İstanbul'daki evine taşınırlar. Güneşin üç kızı vardır. İkisi ikiz diğeri ise onlardan 2 yaş küçüktür. İkizlerden Nazlı diğer ikizi Selin'den 5 dk önce doğmuştur bu yüzdende zaman zaman ablalık taslamaktadır. Selin ve Nazlı zıt karakterlidir. En küçükleri Peri ise arayı bulan, başkalarının mutluluğunu kendi mutluluğundan daha çok önemseyendir. Güneş ve kızlarının Mertoğlu köşküne gelmesi üzerine geçmişteki sırlar açığa çıkar. Dizi daha 2 bölüm olmuşken çok geç kalmadan 1. bölümden itibaren izlemenizi tavsiye ederim. Bölümlerin tekrarlarını, foto galerilerini, özel klip ve fragman benzeri şeylerini Kanal D'nin sitesinde bulabilirsiniz. Güneş'in Kızları perşembe akşamları yeni bölümleriyle 20.00'de Kanal D'de. İyi Seyirler....29 Haziran 2015 Pazartesi

Yazın Seyahat Edilmesi Gereken Yerler

Bu yazımda ise sizlere Marmaris'ten bahsedeceğim.
                                    Marmaris
Marmaris Bodrum'la çok benzemektedir. İkisi de Muğla'nın 13 ilçesinden biridir, ikisi de turizm açısından gelişmiştir. Benzer olarak ikisininde  yaz nüfusu kış nüfusa oranla fazladır. Ama tabi ki de ikisininde kendine has özellikleri vardır.Şimdi ben size biraz Marmaris'ten söz edeyim.
Marmaris'te yapılabilecek aktiviteler:
-Marmaris su parklarına gidebilirsiniz.
-Kleopatra Adası(Sedir Adası) eşsiz kumu ve deniziyle çok meşhurdur ve sizde buraya ister geziye ister denize girmeye gidebilirsiniz.
-Dalyan'a günübirlik tekne turlarıyla gidebilirsiniz. Orada ise çamur banyosu ve İztuzu plajı gibi yerlere  gidebilir, oradaki Kaya Mezarları'nı ziyaret edebilirsiniz.
-İçmeler'in meşhur plajına girebilir akşam ise sahildeki kafelerde çok güzel waffle yeme imkanı bulabilirsiniz.
-Marmaris çarşısında alışveriş imkanı bulabilirsiniz.
-Dalış turlarına katılabilirsiniz.
-Turunç Beldesi'ne gidebilirsiniz.
-Söğüt, Akyaka gibi köyleri  ziyaret edebilir, organik ürünler satın alabilir, oranın da güzel sahillerinden faydalanabilirsiniz.
-Marmaris'in Osmaniye köyündeki Marmaris Bal Evini ziyaret edebilir. Marmaris'in çam balı gibi kendi ürettiği bal çeşitlerinden bulabilir ve arılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
-Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Marmaris Kalesi'ni ve içindeki Marmaris Müzesini ziyaret edebilirsiniz.
-Jep Safari Turları'na gidebilirsiniz fakat biraz tehlikeli olabilir.
-Mavi Turlara çıkabilirsiniz. Mavi turlarda Gulet adı verilen ahşap yatlarla koylar gezilir. Kısaca Marmaris aktiviteler ve imkanlar bakımından 7 den 70 e herkese ve her keseye hitap eden güzel bir tatil beldesidir. Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan bu belde hayatın tadını çıkarmak isteyen herkese uygundur:) Dilerim yolunuz bir gün Marmaris'e düşer. Sevgilerle :)

25 Haziran 2015 Perşembe

Yazın Seyahat Edilmesi Gereken Yerler

Yazın seyahat edilmesi gereken yerler adlı yazımda   Muğla'nın ilçesi Bodrum'u  anlatacağım. Bu arada bu benim ilk yazım olacak. Bu yüzden beni pek tanımıyorsunuz ama zaman içerisinde ben kendimi tanıtacağım:)
                                                         Bodrum
Bodrum Muğla'nın 13 ilçesinden biridir. İlçelerden en büyük nüfusa sahip olanıdır.Bodrum genellikle turistik özelliği ile tanınır. Ayrıca sahilleri ve beldeleri de çok meşhurdur. Doğal olarak turizm açısından da gelişmiştir. Bodrum'a yazın  yurt içinden ve yurt dışından  bir sürü kişi tatil için gelmektedir. Bu yüzden de yaz nüfusu normal nüfustan kat kat fazladır. Eğer sizde tatil için bir yer arıyorsanız Bodrum'un  her yönüyle  size hitap edeceğini düşünüyorum. Şimdi Bodrum'da yapabileceğiniz bazı aktivitelerden söz edeceğim.
Bodrum'da eğer kalacak  yer arıyorsanız güvenli internet acentelerine  bakabilirsiniz. Orada bir sürü seçenek ve indirimli fiyatları bulabilirsiniz. Aynı zamanda hem internet sitesi olan hemde birebir görüşebileceğiniz acentelerde mevcut. Kısacası daha çok otel seçeneği ve indirimli fiyat bulmak isterseniz acentelere başvurabilirsiniz. 
Bodrum'da kültürel aktivite olarak gezebileceğiniz yerler mevcut. 
İşte o yerler:
-Halikarnas Müzesi (Mausoleum da denebiliyor.)
-Antik Tiyatro
-Bodrum Kalesi
-Karya Prensesi Ada'yı da görebilirsiniz.
-Myndos Kapısı (mindos kapısı)
-Sualtı Arkeoloji Müzesi
-Uluburun Gemisi Batığı Müzesi
-Osmanlı Tersanesi ve Kulesi
Bodrum'da sörf, yelken gibi su sporları için de olanak vardır.Bodrum pazarları ürünlerin doğallığı açısından da meşhurdur. Eğer gitmek isterseniz pazar günü hariç farklı yerlerde
pazarlar vardır.
Bodrum Pazarları:
-Pazartesi günü Türkbükü beldesinde
-Salı günü Bodrum Gölköy'de (sadece giysi,kumaş vb hediyeler mevcut)
-Çarşamba günü Ortakent, Gündoğan 
-Perşembe günü Yalıkavak beldesinde
-Cuma günü Bodrum'da
-Cumartesi Turgutreis beldesinde  vardır.
Ayrıca farklı koylar görmek isterseniz de mavi turlar vardır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz internetten araştırabilirsiniz. Eğer bir gün yolunuz Bodrum'a düşerse umarım keyifli vakit geçirirsiniz.